неделя, 14 февруари 2016 г.

Човекът който разкри АФЕРАТА „Филе с игла“ е вече извън ИГРАТА?

Човекът който разкри АФЕРАТА с „Филето с иглата“ е вече извън ИГРАТА?


На Вниманието на  БЪЛГАРИНЪТ, методи изпечени от ХОЛДИНГ МЕЛ-ИНВЕСТ,  но не доизпечени във фурната им! Излъчването НА предаването  "Филе с игла" по ТАЗИ СУТРИН на 19.01. и  публикуването  на ОТВОРЕНО ПИСМО  До Главния прокурор, До Агенция по безопасността на храните, До Агенцията на месопреработвателите и До Министъра на земеделието, даде бързата реакция да бъда отстранен от работа от  хлебозавод „ДЕМЕА“, където работех като електромонтьор. Ще Ви предоставя информация за собствениците на хлебозавода и ще Ви обясня по- разбираем начин как бях отстранен от работа:
Поводът, както по- горе споменах, е интервюто ми дадено пред БТВ за предаването „ Тази сутрин“ по повод намерената от мен игла в пушено месо. Целта на интервюто беше, за да разбере българинът какво месо консумира. Тъй като интервюто го дадох през работно време, като получих разрешение от отговорника на отдела Христо Добрев. Отговорник на отдела по производство Маргарита Стоянова, след като разбрала, се почувства заплашена от мен да не би да попадне някакъв предмет, докато произвеждат хляба и да се получи същата реакция като при иглата.


За да работи хлебозавода без прекъсване на работния процес е необходимо да има четирима квалифицирани електромонтьора на дванадесет часово работно време. Реално работят един шлосеромонтьор, заварчик, един електромонтьор, който е в болнични, електромонтьор- пенсионер и неопитен началник- отдел. В Заповедта за прекратяване на трудовите правоотношения е на основание  чл. 328, ал.1, т.2 от КТ във връзка с чл. 329 от КТ. Предоставям Ви да се запознаете със заповедта и какво гласят чл. 328 и чл. 329 от КТ.


Задължение за извършване на съкращение

По чл. 328, ал. 1, т. 2 КТ - при закриване на част от предприятието или съкращаване на щата;Причините за прекратяване на трудовия договор на това основание са две:

   Закриване на част от предприятието – чл. 328 ал. 1 т.2 КТ – ФС е в преустановяване на дейността на обособена част от предприятието. Самото предприятие продължава да съществува. Законът не поставя изискване колко трябва да е голяма обособената част (зависи от вътрешните правила). Задължително изискване обаче преустановяването на дейността да е фактическо а не фиктивно. Това не е преустройство на предприятието по чл. 123 ал. 1 КТ – тогава дейността фактически продължава и ТПО с работника и служителя се запазва такива, каквито са заварени при преустройството. Особеност на уволнението при закриване на част от предприятието е подборът който работодателя има право да извърши – чл. 329 ал. 1 КТ.

    Съкращение на щата – чл. 328 ал. 1 т. 2 – Щатът определя необходимата за изпълнение на задачите на работодателя работна сила. Определя се необходимия брой работника и служителя и качеството на работната сила. Съкращаването на щата се изразява в промяна на щатното разписание. Извършва се в две форми – премахване на длъжността (намалява се количеството на необходима работна сила) и трансформиране на длъжност по щатното разписание (не се променя общото количество на работна сила, но се променят длъжностите и следователно качеството на работната сила). Според практиката на ВС промяната в щатното разписание трябва да е реална – да се променя характера (съдържанието на трудовата функция), а не наименованието на длъжността. Съкращението на щата се различава от закриване на част от предприятието, тъй като се закриват отделни длъжности, а не множество длъжности. Критерият е качествен, а не количествен. Особеност и тук е правото на работодателя за подбор – чл. 329 ал. 1КТ.

Задължение за извършване на подбор при уволнение

Съгласно чл. 329 от КТ при закриване на част от предприятието, както и при съкращаване в щата или намаляване на обема на работата, работодателят има право на подбор и може в интерес на производството или службата да уволни работници и служители, длъжностите на които не се съкращават, за да останат на работа тези, които имат по-висока квалификация и работят по-добре.

От тази законна разпоредба в правната теория и в съдебната практика се заключава, че подборът е не само право, но и задължение на работодателя, когато се уволняват не всички, а само част от работниците или служителите, заемащи дадена длъжност. 

Основните правила относно задължението за подбор са следните:

Работодателят е длъжен да извърши подбор не при всички случаи на уволнения, а само когато уволненията са поради закриване на част от предприятието, поради съкращаване в щата или поради намаляване на обема на работата – чл. 328, ал.1, т.2 и т.3 от КТ. 

В тези случаи подборът е задължителен, и ако работодателят е уволнил работник или служител, без да е извършил подбор, уволнението е незаконно и съдът го отменява.

На второ място, подборът трябва да бъде извършен между всички работници или служители, заемащи съответната длъжност по щата на предприятието. Някои работодатели неправилно смятат, че подборът трябва да бъде извършен в рамките на структурното звено, в което се намира съответната длъжност – управление, дирекция, служба, отдел и пр. Ако подборът е извършен само в рамките на определено структурно звено, той е извършен неправилно и съдът следва да признае уволнението за незаконно.

В лицата, между които се извършва подборът, се включват и тези, които поради различни причини по време на извършването на подбора не са на работа.

Най-същественото за подбора са критериите, по които той се извършва. Поради голямата важност на въпроса както за работодателя, така и за работниците и служителите, критериите са установени в Кодекса на труда с повелителни правни норми. Работодателят няма право да прилага други критерии, освен тези, установени от закона.

Критериите са два: квалификацията на работника или служителя и равнището на неговата работа. Подборът трябва да бъде извършен така, че да останат на работа тези, които имат по-висока квалификация и работят по-добре.

Квалификацията на работника или служителя се преценява с оглед на неговото образование и неговите знания и умения, придобити по какъвто и да е начин – курсове за повишаване на квалификацията, самообразование, опит от практиката и пр.

От значение е квалификацията, която е необходима за изпълнение на трудовата функция на работника или служителя. Ако работникът или служителят има две различни квалификации, например владее английски и френски език, а за изпълнение на работата му по трудовия договор е необходимо само владеенето на английски език, от значение за подбора е степента на владеене на английски език.

Равнището на работата се преценява с оглед на цялостната дейност на работника или служителя, а не само въз основа на отделни негови пропуски или отделни нарушения, допуснати от него. 

Няма установена от закона процедура за извършване на подбора. На практика обикновено работодателят назначава комисия, която да извърши подбора. 


Работникът или служителят, като обжалва пред съда заповедта за уволнението му на някое от посочените три основания, може да оспори законосъобразността на извършването на подбора. В такъв случай работодателя има задължението да докаже, че подборът е извършен правилно, съобразно изискванията на закона. Ако той не успее да докаже това, заповедта за уволнението следва да бъде отменена от съда като незаконна.


Това е доказателство, че Правителството може да се справи с такива като мен непокорни и борци за истината, като натисна Копчето за  премахване,  както бях  отстранен от работа. Затова ще Ви въведа в собствеността на хлебозавода в Сливен, който е собственост на „Мел Инвест-Холдинг“  АД и с голямото участие на Министъра на земеделието Десислава Танева, която е една от собствениците на холдинга. Също така това е първото работно място и на депутатката Мария Белова. От „Мел Инвест-Холдинг“  АД  изскочи от ГЕРБ и кмета на Сливен Стефан Радев, който е бил дългогодишен икономически директор в холдинга. Управителя на хлебозавода Мирослав Диамандиев е бившата ОХРАНА /барета/ на Танева, така че Отвореното писмо убоде и Министърката на земеделието , която веднага по бързата процедура реши, че ще се справи с мен, но уви, това  стана повод да Ви запозная с игрите на ГЕРБ!
Потомството на Държавна сигурност е унищожението на страната. Вълкът не може да стане агне, това поне запомнете. Демокрация по мирен път НЯМА, ГЕРБ иска да направи демокрация по комунистически строй за  довършване на страната от тях, затова запомнете, че мирна революция няма. Румъния го доказа, като се прибори с комунистите чрез ликвидиране,  затова и ние трябва да вървим по пътя на страните, които показаха на света как се прави демокрация. 


 СПИ ЛИ ПРОКУРАТУРАТА ОЩЕ ЗА ТАКИВА КАТО МЕН, ЗАЩОТО ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ ТРЯБВА ДА НИ НАБЛЮДАВА!

сайта се редактира

Няма коментари:

Публикуване на коментар